آشنایی با ستارگان بزرگ(سلطان بالیوود شاهرخ خان)

 

شاهرخ خان (متولد 2 نوامبر 1965) می باشد.، اغلب  اعتبار او عنوان شاهرخ خان و  غیررسمی به عنوان SRK، بازیگر فیلم هندی  مشهور است. در رسانه ها او  به عنوان "پادشاه بالیوود"، "پادشاه خان" و "پادشاه عاشقانه" معرفی شده است.، خان در 75 فیلم هندی در ژانرهای مختلف از درام رمانتیک و  هیجان بازی  کرده است. او در این  صنعت فیلم توانسته به جایزه های متعددی از جمله چهارده جوایز فیلم فیر از سی نامزد را کسب کند.  هالیود و بالیوود هشتم جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را بدست آورد به او اعطا ترین بازیگر بالیوود تمام وقت در آن دسته، تنها با بازیگر دیلیپ کومار گره خورده ساخته شده است. در سال 2005، دولت هند او را با شری Padma برای کمک خود را نسبت به سینمای هند افتخار داد.
پس از فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس خود را در اقتصاد، او شروع به کار خود را از ظاهر شدن در تئاتر و چندین سریال تلویزیونی در اواخر 1980s و بعد از آن هندی اولین فیلم خود را در سال 1992 با دیوانا ساخته شده است. در اوایل زندگی حرفه ای او، خان برای انتخاب های غیر متعارف خود را به تصویر کشیدن نقش منفی در فیلم هایی مانند Darr (1993)، Baazigar (1993)، و Anjaam (1994)، به رسمیت شناخته شده بود. او بعدها به شهرت با بازی یک سری از نقش های عاشقانه در فیلم Dilwale Dulhaniya در سال 1995موفقیت تجاری DIL  خود را به ارسال پیام تاریخ چینگ های (1997)، و کوچ کوچ هوتاهه چینگ های (1998). افزایش یافت از این فیلم او را به دست آورده به تگ "پادشاه عاشقانه".  خان سپس درک انتقادی گسترده ای را برای تجسم خود را از یک دانشمند ناسا در Swades (2004)، یک مربی هاکی در چکدی به دست آورده! هند (2007)، و به عنوان شخصیت عنوانی به نام من خان (2010). 12 فیلم که او در آنها عمل کرده، درآمد ناخالص بیش از 100 کرور (17 میلیون دلار) در سراسر جهانداشته است. و او را به یکی از موفق ترین بازیگران برجسته سینمای هندی تبدیل کرد.
خان از بنیانگذاران Dreamz فضای مجاز: نامحدود، یک شرکت تولید است و اشغال موقعیت رئیس شرکت تولید تصاویر متحرک و شرکت توزیع قرمز فلفل سرگرمی و استودیوی انیمیشن فلفل قرمز VFX است. او همچنین مالک مشترک از لیگ برتر تیم کریکت کلکته سواران نایت هند است. در سال 2007 اولین بازی خود را به عنوان یک مجری تلویزیونی با ستاره علاوه بر بازی نشان می دهد Kaun Banega Crorepati مشخص شده است. خان است که اغلب با برچسب رسانه ها به عنوان "SRK با نام تجاری" با توجه به حمایت های تجاری مختلف خود را و سرمایه گذاری کارآفرینی او است نیز عملکرد مرحله به طور منظم و جایزه مراسم میزبان و تلاش های بشردوستانه مربوط به مراقبت های بهداشتی، کمک های امدادی و آموزش و پرورش کودکان، که او با Pyramide جایزه Marni باهم یونسکو در سال 2011 مفتخر شد.
خان در نظر گرفته شده است تا باشد یکی از بزرگترین ستاره های فیلم در تاریخ سینمایی، با زیر فن که در میلیاردها درآمد کسب کرده است.. در سال 2011، لس آنجلس تایمز او را به نام "بزرگترین ستاره فیلم در جهان است." به طور منظم در لیست قدرتمند ترین نام در سینمای هند و در سال 2008 برجسته، نیوزویک او را به نام یکی از 50 مردم قدرتمند ترین در جهان است اعلام کرده اند. درآمد خان ارزش خالص برآورد شده بیش از دلار آمریکا 600 میلیون (25 میلیارد) است.

مترجم: میرآقا تیموری

 

/ 0 نظر / 4 بازدید