اشنایی با دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهایی

دانشگاه شیخ بهایی

    این دانشگاه تحت قانون تاسیس موسسات آموزش عالی و دانشگاه های غیردولتی در سال ١٣٧۵ به همت و کوشش ١٠ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان ، در شهر جدید بهارستان تاسیس گردید . پذیرش دانشجو در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد . پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی ، دانشجویی ، انضباطی ، پرداخت شهریه و ... تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند . 
    این دانشگاه کار خود را با ۴ رشته تحصیلی و با تعداد ١٧۵ دانشجو آغاز کرد . در حال حاضر دانشگاه شیخ بهایی نزدیک به3500دانشجو در 14 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و یک رشته در مقطع کاردانی و 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری دارا می باشد. در این راستا این دانشگاه به لحاظ همجواری با دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان که دو دانشگاه معتبر ایران هستند ، توانسته است از بسیاری از اساتید این دو دانشگاه در ساعاتی غیر از ساعات اداریشان بهره بگیرد . بین ۵٠ تا ٧٠ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان در این دانشگاه تدریس می کنند. 
    این دانشگاه تابع مقررات آموزشی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد و مدارک کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ارشداز طرف وزارت فوق صادر خواهد شد.
/ 1 نظر / 41 بازدید
فریبا

سلام میر آقا اگه میتونی برای رشته ادبیات هم مطالب بذار[لبخند]