آشنایی با ستارگان دنیای سینما(آلپاچینو)

 

آلفردو جیمز معروف به "ال" پاچینو است او  متولد 25 آوریل، 1940 می باشد. او  یک بازیگر آمریکایی و صحنه گردان  و کارگردان مشهوری است برای بازی تبادل نظر پرنیان، از جمله مایکل کورلئونه در پدرخوانده سه گانه و تونی مونتانا در صورت زخمی  او را مشهور کرده است. هر چند او نیز چندین بار بر روی فیلم های دیگر دیده می شود مانند : قانون به عنوان یک افسر پلیس، یک کارآگاه و یک وکیل است. برای عملکرد خود را به عنوان فرانک اسلید در بوی زن او جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال 1992 به دست آورد. او هفت نامزد اسکار قبلی، از جمله یکی در همان سال دریافت کرده بود.
او از ویژگی های اولین فیلم بلند خود را در سال 1969 فیلم من، ناتالی در یک نقش کوچک قبل از بازی نقش رهبری در سال 1971 درام وحشت در پارک سوزن ساخته شده است،. پاچینو ساخته شده دستیابی به موفقیت بزرگ خود را زمانی که او نقش "مایکل کورلئونه" در "پدرخوانده در سال 1972 داده شد را ایفا کرد، که او را نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورده است. دیگر نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای دیک تریسی و نوعی کلاه شبیه کلاه بره که کوهستانی های اسکاتلند بسر میگذارند گلن راس بودند. نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد عبارتند از: قسمت دوم پدرخوانده، سرپیکو، بعد از ظهر سگی، ... و عدالت برای همه و بوی خوش زن.
علاوه بر این به یک حرفه ای در فیلم تبدیل شد، او همچنین یک حرفه ای موفق بر روی صحنه لذت می برد، برنده جایزه تونی برای پوشیدن ببر کراوات. و آموزش عمومی پاولو هومل.طرفداران قدیمی از شکسپیر، او اولین کارگردانی خود را با به دنبال ریچارد، شبه مستند در بازی ریچارد 3 ساخته شده است. پاچینو دریافت جوایز متعدد عمر دستاورد، از جمله یکی از موسسه فیلم آمریکا. او یک بازیگر روش، به طور عمده توسط لی استراسبرگ و چارلز لافتن در استودیو بازیگران در نیویورک تدریس می شود.

مترجم: میرآقا تیموری

/ 0 نظر / 5 بازدید